» Zestawy do monitoringu

Kategorie

Kontakt

 • Sklep stacjonarny:

  ITChome
  ul. Elektoralna 9
  00-137 Warszawa

  Dane firmy:
  ITC
  ul. Elektoralna 17A/13
  00-137 Warszawa
  NIP: 566-168-23-70
 • E-mail:sklep@itchome.pl
 • Telefon(22) 3821559
  (22) 3000576
  794605083
 • Fax(22) 3825455
 • Gadu Gadu25261842
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

CENNIKI

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Zestawy do monitoringu


CZY WARTO DECYDOWAĆ SIĘ NA GOTOWY ZESTAW DO MONITORINGU?

 

Na etapie planowania instalacji do nadzoru obiektów, ważną kwestią jest odpowiedni wybór komponentów, z jakich składa się monitoring. Można je zakupić oddzielnie lub wybrać opcję zestawu. Pierwszy wariant jest z pewnością bardziej korzystny w sytuacji, kiedy zależy nam na wyższej funkcjonalności oraz możliwości przyszłej rozbudowy. Natomiast za wyborem drugiego przemawiają takie korzyści, jak niski koszt jednostkowy całości oraz łatwy i samodzielny montaż. Zestawy do monitoringu - oprócz wyżej wspomnianych - posiadają także wiele innych zalet. Jednak należy zaznaczyć, że są one także obarczone pewnymi wadami. Jakie są więc mocne i słabe strony takiego zestawu? 
 

alt


Zestaw do monitoringu cieszy się popularnością wśród wielu klientów. Wszystko zależy od tego, czemu ma służyć i jakie mamy oczekiwania względem jego pracy. Jeśli przykładowo chcemy nadzorować halę produkcyjną o dużej powierzchni lub jakikolwiek inny budynek wymagający zaawansowanych rozwiązań z dziedziny telewizji przemysłowej - wówczas wybór powinien paść na indywidualny, pojedynczy dobór sprzętów. Natomiast gdy monitoring ma być wykorzystywany do prywatnych celów, w mniejszych pomieszczeniach lub tam, gdzie chcemy dostosować jego funkcjonalność do potrzeb amatorskich - wtedy spokojnie możemy wybrać gotowy zestaw do monitoringu.

 


 

RZETELNA OCENA PODSTAWĄ DOBREGO ZAKUPU


Zalety zestawu do monitoringu to:

- gwarancja niskiego kosztu kupna,
- możliwość samodzielnego montażu z pomocą instrukcji,
- wygoda oraz komfort użytkowania dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu,
- brak potrzeby zapoznania się ze specyfikacją poszczególnych części,
- oszczędność czasu,
- prosta możliwość wymiany sprzętu lub przeniesienia go do innego pomieszczenia.


Wady zestawu do monitoringu to:

- ograniczona funkcjonalność - niemożność podłączenia większej ilości kamer niż przewiduje dany zestaw do monitoringu oraz instrukcja. Rejestratory oraz ich oprogramowanie posiadają z reguły typowe, podstawowe funkcje, które są intuicyjne, ale mogą budować ograniczenia. 
- niewielka długość okablowania zestawu - w niektórych, bardziej rozległych pomieszczeniach przewody będzie trzeba połączyć lub wymienić na dłuższe. Rodzi to też nowe koszty, a w niektórych przestrzeniach może to być też problematyczne.

Reasumując, czasem nie warto inwestować w rozbudowane systemu telewizji przemysłowej, a warto wybrać rozwiązania,
które przyniosą oszczędności i dobrze spiszą się jako precyzyjny oraz skuteczny nadzór. Zestaw do monitoringu powinien być dostosowany nie tylko do naszych możliwości finansowych, ale też - przede wszystkim - do potrzeb i wielkości pomieszczenia. 

 


Przejdź do strony głównej

chat