» OFERTA

OFERTA

Sklep internetowy ITChome został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują praktycznych, sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań technologicznych m.in. w zakresie monitoringu oraz systemów alarmowych.

W ofercie sklepu znajdują się bariery, czujki, centrale alarmowe, kontrolę dostępu, alarmy przewodowe oraz bezprzewodowe, jak również wiele innych urządzeń oraz akcesoriów z kategorii systemy alarmowe. Kluczową propozycją naszej firmy są również rejestratory, kamery, zestawy monitoringu oraz wiele dodatkowych elementów, dzięki którym telewizja przemysłowa w Państwa firmie będzie odznaczać się niezawodnością, wysoką efektywnością oraz spełni Wasze oczekiwania w zakresie precyzyjnego
i skutecznego nadzoru. Nasz asortyment tworzą także m.in. interkomy, domofony, wideodomofony oraz elementy montażowe takie jak zwory i elektrozaczepy.

Zapewniamy specjalistyczne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego systemu alarmowego oraz monitorującego. Celem naszej firmy ITC home jest kompleksowa obsługa Klienta, dlatego oprócz sprzedaży, naszą domeną jest także profesjonalny montaż nabytych artykułów. W zakresie instalacji możecie Państwo liczyć na solidnych i kompetentnych ekspertów, którzy bezproblemowo,
a co najważniejsze szybko i rzetelnie zainstalują w Waszych domach lub firmach potrzebne rozwiązania technologiczne.

 Korzyści płynące z posiadania alarmu

Wiele osób kojarzy alarmy z klawiaturą przy drzwiach, występującym na ścianie sygnalizatorem oraz czujnikami ruchu we wnętrzach budynków. Jest to niewątpliwie prawda, lecz nie można zapominać, że systemy alarmowe są bardziej złożoną instalacją. Wszystkie alarmy, domowe lub te, które można spotkać w firmach, urzędach itp. mają za zadanie wykrywać niepokojące zdarzenia
i w stosownej chwili reagować na sytuacje. Sam w sobie alarm posiada także dodatkową, istotną zaletę - potrafi skutecznie odstraszyć intruza. Potencjalny włamywacz, który ma zamiar pozbawić nas dóbr materialnych lub zdewastować nasze mienie, widząc alarm zrezygnuje z wtargnięcia do domu. Podążając za instynktem samozachowawczym, swoje kroki poprowadzi do domu, w którym alarmy nie występują. Jeśli jednak podejmie próbę włamania, system alarmowy powinien odpowiednio wcześnie zasygnalizować obcy ruch 

w pomieszczeniu. To, w którym momencie alarm zareaguje jest uwarunkowane jego konfiguracją oraz zależne od tego, jak został zaprojektowany.


Jaki system alarmowy wybrać?

Systemy alarmowe dzielą się na alarmy bezprzewodowe, przewodowe oraz hybrydowe. Jak każdy dobry sklep internetowy
z alarmami, także i nasz posiada w sprzedaży wszystkie te opcje. Dzięki temu możemy zaproponować najlepszą ofertę dla każdego Klienta. Podział alarmów wynika ze sposobu komunikacji - drogi docierania informacji do centrali alarmowej z wszelkiego rodzaju czujników.


Bezprzewodowe systemy alarmowe opierają się na komunikacji radiowej. W przypadku alarmów przewodowych są to kable, zaś wariant hybrydowy łączy w sobie te dwa rozwiązania i wykorzystuje zarówno pracę radiową, jak i przewodową. Niezależnie od tego, jaki model alarmu wybierzemy, stopień ochrony oraz czas reakcji na zdarzenie są uwarunkowane dodatkowym wyposażeniem instalacji. Jeśli pragniemy, aby system alarmowy reagował nie tylko w sytuacji, gdy niepowołana osoba znajduje się wewnątrz budynku, wówczas powinniśmy zainteresować się zainstalowaniem dodatkowych czujników przy drzwiach i oknach. Jest to tak zwana ochrona obwodowa. Dzięki niej ograniczymy ryzyko związane nie tylko z samym wtargnięciem do pomieszczeń, ale także uchronimy okna, drzwi i ich zamki przed uszkodzeniem. W tym zakresie istnieje wiele różnych wariantów czujników. System alarmowy może być wyposażony w czujki magnetyczne, które będą wykrywały otwieranie drzwi i okien.

Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być także czujki wibracyjne, które reagują na forsowanie zamknięć. Tak wyposażony system alarmowy niesie ze sobą same korzyści, gdyż chroni budynki nie tylko przed wtargnięciem do środka, ale przede wszystkim powiadamia od razu w momencie, kiedy intruz ma kontakt z drzwiami lub oknami. Niewątpliwą zaletą takiej konfiguracji jest możliwość włączenia częściowego czuwania alarmu - w sytuacji, gdy domownicy przebywają wewnątrz strefy, która jest objęta ochroną obwodową. Wówczas można wykorzystać tryb "czuwania dziennego". Jego uruchomienie pozwala na swobodne przemieszczanie się w środku domu. Alarm załącza się jedynie wtedy, gdy ktoś zapragnie wtargnąć na jego teren z zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w sytuacjach, gdy np. w domu pozostają same dzieci. Włączenie trybu dziennego czuwania zapewni nam i naszym dzieciom pełne poczucie bezpieczeństwa.

Omawiając korzyści wynikające z dodatkowego wyposażenia, nie należy zapominać także o możliwości zastosowania tzw. barier podczerwieni - czujników przeznaczonych do montowania na zewnątrz, które są wykorzystywane w przypadkach, gdy dom otoczony jest dużą działką. Instalując tego rodzaju czujki uzyskamy system "wczesnego ostrzegania", który zareaguje jeszcze wtedy, gdy włamywacz lub niepowołana osoba znajduje się w określonej odległości od domu. Warto więc kompleksowo wyposażyć system alarmowy, a tym samym sprawić, aby ochrona domu lub posesji była bardziej efektywna.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu alarmowego?

Podsumujmy – alarmy to proste i szybkie wyjście, dzięki któremu każdy Klient ma zapewnioną podstawową ochronę. Dla osób,
które potrzebują więcej komfortu stworzono systemy alarmowe, które dzielimy na:

 
         - bezprzewodowe systemy alarmowe,

         - przewodowe systemy alarmowe,
         - hybrydowe systemy alarmowe.

Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady, a różnią się tym, w jaki sposób informacja dociera do centrali. Bezprzewodowe systemy alarmowe to komunikacja alarmowa, przewodowe mają w zestawie kable itd. Nasza ochrona zależy jednak również od dodatków, takich jak:

         - dodatkowe czujniki w drzwiach i oknach,
         - czujniki wibracyjne,
         - bariery podczerwieni i inne.

Wszystkie z produktów znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu. Służymy specjalistyczną wiedzą oraz kompleksowym doradztwem. Razem ochronimy Państwa dom i firmę.


Konfiguracja zestawów alarmowych

Nasz sklep oferuje także gotowe, kompleksowe zestawy alarmowe, które w szybki sposób zapewnią bezpieczeństwo każdej przestrzeni – domowej lub użytkowej. Jesteśmy dumni z naszego doskonałego kontaktu z klientami, dlatego także po zakupie mogą Państwo liczyć na naszą pomoc oraz wsparcie. Jeśli potrzebna jest zmiana konfiguracji alarmu, proszę przesłać wiadomość na adres e-mail: sklep@itchome.pl z proponowanymi zmianami. W odpowiedzi otrzymacie Państwo fakturę pro-forma z adekwatną wyceną systemu alarmowego.


Przejdź do strony głównej

chat