» Zestawy do monitoringu

Zestawy do monitoringu

Czy warto decydować się na gotowy zestaw do monitoringu?


Na etapie planowania instalacji do nadzoru obiektów, ważną kwestią jest odpowiedni wybór komponentów, z jakich składa się monitoring. Można je zakupić oddzielnie lub wybrać opcję zestawu. Pierwszy wariant jest z pewnością bardziej korzystny w sytuacji, kiedy zależy nam na wyższej funkcjonalności oraz możliwości przyszłej rozbudowy. Natomiast za wyborem drugiego przemawiają takie korzyści, jak niski koszt jednostkowy całości oraz łatwy i samodzielny montaż. Zestawy do monitoringu, oprócz wyżej wspomnianych, posiadają także wiele innych zalet. Jednak należy zaznaczyć, że są one także obarczone pewnymi wadami. Jakie są mocne i słabe strony takiego zestawu? W poniższym artykule znajdziemy odpowiedź na to pytanie.

altZestaw do monitoringu cieszy się popularnością wśród wielu Klientów. Wszystko zależy od tego, czemu ma służyć i jakie mamy oczekiwania względem jego pracy. Jeśli przykładowo chcemy nadzorować halę produkcyjną o dużej powierzchni lub jakikolwiek inny budynek wymagający zaawansowanych rozwiązań z dziedziny telewizji przemysłowej, wówczas wybór powinien paść na indywidualny, pojedynczy dobór sprzętów. Natomiast, gdy monitoring ma być wykorzystywany do prywatnych celów, w mniejszych pomieszczeniach lub tam, gdzie chcemy dostosować jego funkcjonalność do potrzeb amatorskich, wtedy spokojnie możemy wybrać gotowy zestaw do monitoringu.

Kiedy warto zdecydować się na zestaw? Argumentów przemawiających za zakupem gotowych rozwiązań jest kilka. Najlepiej określają to jego zalety. Oprócz wcześniej wspomnianych kwestii finansowych - niższa cena w porównaniu z osobnym kompletowaniem sprzętu oraz możliwością samodzielnego montażu (do każdego zestawu dołączana jest wyczerpująca instrukcja), innym istotnym powodem, dla którego warto pokusić się o zakup zestawu do monitoringu będzie po prostu Państwa wygoda. Decydując się na taki wybór, nie muszą zastanawiać się Państwo nad właściwym doborem kamery, rejestratora, typu okablowania, rodzaju zasilania itp. Nie będziecie musieli poświęcać czasu nad rozprawianiem o parametrach technicznych tych urządzeń, tak aby wszystko na pewno ze sobą współgrało. Wszystkie niezbędne elementy do zainstalowania monitoringu i nadzorowania obiektów otrzymujecie w gotowej formie. Bezproblemowo montujecie je w domach, sklepach bądź każdym innym miejscu - tam gdzie uważacie za stosowne.

Zestaw do monitoringu to:
  • gwarancja niskiego kosztu kupna,
  • możliwość samodzielnego montażu z pomocą instrukcji,
  • wygoda oraz komfort użytkowania dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu,
  • brak potrzeby zapoznawania się ze specyfikacją poszczególnych części,
  • oszczędność czasu,
  • prosta możliwość wymiany sprzętu lub przeniesienia go do innego pomieszczenia.


Rzetelna ocena podstawą dobrego zakupu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zestawy do monitoringu nie są pozbawione także wad. Należy tu wymienić przede wszystkim ograniczoną funkcjonalność, która przejawia się w niemożności podłączenia większej ilości kamer niż przewiduje dany zestaw do monitoringu oraz instrukcja. Rejestratory oraz ich oprogramowanie posiadają z reguły typowe, podstawowe funkcje – które są intuicyjne, ale mogą budować ograniczenia. Dodatkową słabą stroną takiego zestawu jest także niewielka długość jego okablowania. W tej kwestii musimy liczyć się z tym, że w przypadku bardziej rozległych pomieszczeń, przewody będzie trzeba połączyć lub wymienić na nowe - dłuższe. Rodzi to nowe koszty, a w niektórych przestrzeniach może być problematyczne.

Przedstawiając powyższe wady nie mamy zamiaru Państwa zniechęcić do zakupu gotowych zestawów do monitoringu. Wręcz przeciwnie. Wybór odpowiedniego sprzętu może stanowić problem, dlatego warto zastanowić się nie tylko nad dobrymi, ale i słabymi stronami każdej z opcji. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że nie zawsze warto inwestować w rozbudowane systemy telewizji przemysłowej. Czasem wystarczy wybrać inne rozwiązania, które nie dość, że przyniosą oszczędności, to będą równie dobrze się spisywać jako zapewnienie dobrego, precyzyjnego i przede wszystkim skutecznego nadzoru Państwa pomieszczeń. Zestaw do monitoringu powinien być dostosowany nie tylko do naszych możliwości finansowych, ale też – przede wszystkim – do potrzeb oraz wielkości pomieszczenia. Jeśli nadal nie mogą Państwo podjąć decyzji – zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Eksperci z itchome.com.pl podpowiedzą Państwu, które rozwiązania będą najlepszą odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:
kamera kopułowazestaw - kamera i rejestrator

Przejdź do strony głównej