Sklep internetowy ITC Home
Twój koszyk
Ilość produktów 0 szt.
Łączny koszt 0,00 PLN zł
Sklep » Telewizja przemysłowa

Skuteczna ochrona osób i mienia przez monitoring i systemy telewizji przemysłowej

Jakie korzyści niesie ze sobą cyfrowa telewizja przemysłowa?

Wiele firm, sklepów, placówek bankowych, stacji benzynowych, a także osób prywatnych doceniło zalety monitoringu i uczyniło go podstawowym elementem wyposażenia w swoich placówkach, miejscach pracy i zamieszkania. Istnieje szereg powodów, dla których warto podjąć decyzję o zainstalowaniu systemów monitorujących. Monitoring podnosi poziom bezpieczeństwa. Już sama obecność monitoringu działa prewencyjnie. Innym skutecznym zabezpieczeniem oprócz monitoringu jest telewizja przemysłowa cctv. Telewizja przemysłowa CCTV może opierać się na analogowym zapisie obrazu lub cyfrowym. W tym pierwszym przypadku nośnikami danych zapisu telewizji przemysłowej cctv są dedykowane dyski twarde, natomiast w drugim serwery lub rejestratory IP z dedykowanymi dyskami twardymi. Występują także rejestratory hybrydowe, które oferują połączenie telewizji analogowej z cyfrową. W tym miejscu chcielibyśmy Państwu przybliżyć korzyści jakie wynikają z zastosowania cyfrowej telewizji przemysłowej.

Zalety cyfrowego monitoringu:

Łatwość przechowywania danych

Cyfrowy zapis na serwerze lub w rejestratorze IP z dedykowanymi dyskami twardymi pozwoli łatwo i szybko przeglądać nagrany materiał. Bezproblemowo i w błyskawicznym tempie można dotrzeć do wybranego kawałka nagrania z danego dnia i określonej godziny. Co więcej, zapis jaki rejestruje telewizja przemysłowa CCTV można przechowywać na dyskach serwera tak długo, jak będzie to potrzebne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania obrazu z kamery do celów reklamowych, np. jako filmik promocyjny na stronach internetowych.

Bezobsługowe działanie

Zapis danych na serwerze zwalnia nas z konieczności częstej zmiany kaset VHS - jak to było dawno, dawno temu. Niektóre dyski potrafią pomieścić nawet ok. 200 i więcej godzin nagrania, monitorującego obiekt przemysłowy. W razie potrzeby same zwalniają miejsce na nowe zapisy. Dodatkowo, za sterowanie kamerami (także kamery szybkoobrotowe PTZ tzn. "speeddom" odpowiada odpowiednia skonfigurowany rejestrator). Co równie istotne, w sferze kompresji zapisu możemy wybierać pomiędzy dowolnymi kodekami audio i video.

Kwestie ekonomiczne

Koszt systemu cyfrowej telewizji przemysłowej cctv jest o wiele wyższy w porównaniu z systemem telewizji analogowej. Wyższa cena oferuje dużo większe możliwości i znacznie lepszą jakość obrazu.

Mobilność

Wybierając cyfrową telewizję przemysłową połączoną z internetem, możemy w każdym momencie, z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co obrazują nasze kamery np. w obszarze obiektu przemysłowego. Fragmenty nagrania można nawet przesyłać drogą mailową.

Zarówno monitoring analogowy, jak i cyfrowy monitoring przemysłowy łączy w sobie także szereg innych korzyści. Do najważniejszych należą: zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa (spadek ilości kradzieży), poprawa efektywności pracy personelu (pracownicy, którzy posiadają świadomość kontroli będą bardziej zdyscyplinowani, co bezpośrednio przełoży się na jakość wykonywanej przez nich pracy), możliwość identyfikacji osoby, która znalazła się w niepowołanym miejscu, sposobność błyskawicznego zareagowania w przypadku pojawienia się niebezpiecznej sytuacji (np. pożar).


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:

monitoring przemysłowy telewizja przemysłowa cctv telewizja przemysłowa

Masz pytania?

tel. (22) 382 15 59

e-mail: sklep@itchome.pl