» Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa

Skuteczna ochrona osób i mienia przez monitoring i systemy telewizji przemysłowejzestaw telewizji przemysłowej - ekran i dwie kameryWiele firm, sklepów, placówek bankowych, stacji benzynowych, a także osób prywatnych doceniło zalety monitoringu i uczyniło go podstawowym elementem wyposażenia w swoich placówkach, miejscach pracy i zamieszkania. Istnieje szereg powodów, dla których warto podjąć decyzję o zainstalowaniu systemów monitorujących. Szeroka oferta różnego rodzaju systemów do monitoringu umożliwia na dostosowanie produktu do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Każdy, zarówno właściciele wielkich inwestycji, jak i małych firm, bez problemu mogą zdecydować się na monitoring, który zapewni komfort. Monitoring przemysłowy podnosi poziom bezpieczeństwa – już sama obecność monitoringu działa prewencyjnie! Innym skutecznym zabezpieczeniem oprócz monitoringu jest telewizja przemysłowa CCTV.


Jakie korzyści niesie ze sobą cyfrowa telewizja przemysłowa?


Telewizja przemysłowa CCTV, znana też jako monitoring wizyjny albo wideonadzór to system, którzy pozwala na śledzenie zdarzeń rejestrowanych przez jedną, kilka lub więcej kamer przemysłowych jednocześnie. System taki składa się z rejestratorów i kamer, a obraz z nich jest transmitowany do centrum odbiorczego – tutaj personel może obserwować pomieszczenia i zdarzenia. Telewizja przemysłowa CCTV może opierać się na analogowym zapisie obrazu lub cyfrowym. W tym pierwszym przypadku nośnikami danych zapisu telewizji przemysłowej CCTV są dedykowane dyski twarde, natomiast w drugim serwery lub rejestratory IP z dedykowanymi dyskami twardymi. Występują także rejestratory hybrydowe, które oferują połączenie telewizji analogowej z cyfrową. Wszystko zależy od tego, kto, gdzie i w jakim celu tego potrzebuje. W tym miejscu chcielibyśmy Państwu przybliżyć korzyści jakie wynikają z zastosowania cyfrowej telewizji przemysłowej.

Zalety cyfrowego monitoringu:

 

Łatwość przechowywania danych

Cyfrowy zapis na serwerze lub w rejestratorze IP z dedykowanymi dyskami twardymi pozwoli łatwo i szybko przeglądać nagrany materiał. Bezproblemowo i w błyskawicznym tempie można dotrzeć do wybranego kawałka nagrania z danego dnia i określonej godziny. Co więcej, zapis jaki rejestruje telewizja przemysłowa CCTV można przechowywać na dyskach serwera tak długo, jak będzie to potrzebne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania obrazu z kamery do celów reklamowych, np. jako filmik promocyjny na stronach internetowych.
 

Bezobsługowe działanie

Zapis danych na serwerze zwalnia nas z konieczności częstej zmiany kaset VHS - jak to było dawno, dawno temu. Dzisiejsza telewizja przemysłowa to całkowicie nowe rozwiązania! Niektóre dyski potrafią pomieścić nawet ok. 200 i więcej godzin nagrania, monitorującego obiekt przemysłowy. W razie potrzeby same zwalniają miejsce na nowe zapisy. Dodatkowo, za sterowanie kamerami (także kamerami szybkoobrotowymi PTZ tzn. "speeddom") odpowiada właściwie skonfigurowany rejestrator. Co równie istotne, w sferze kompresji zapisu możemy wybierać pomiędzy dowolnymi kodekami audio i video.
 

Kwestie ekonomiczne

Koszt systemu cyfrowej telewizji przemysłowej CCTV jest o wiele wyższy w porównaniu z systemem telewizji analogowej. Choć nie brzmi to dobrze, pamiętajmy, że droższe rozwiązania oznaczają dodatkowe opcje, których nie spotka się w tańszych, prostych monitoringach. Wyższa cena oferuje dużo większe możliwości i znacznie lepszą jakość obrazu.
 

Mobilność

Wybierając cyfrową telewizję przemysłową połączoną z internetem, możemy w każdym momencie, z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co obrazują nasze kamery np. w obszarze obiektu przemysłowego. Fragmenty nagrania można nawet przesyłać drogą mailową. Zarówno monitoring analogowy, jak i cyfrowy monitoring przemysłowy łączy w sobie także szereg innych korzyści. Do najważniejszych należą: zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa (spadek ilości kradzieży), poprawa efektywności pracy personelu (pracownicy, którzy posiadają świadomość kontroli będą bardziej zdyscyplinowani, co bezpośrednio przełoży się na jakość wykonywanej przez nich pracy), możliwość identyfikacji osoby, która znalazła się w niepowołanym miejscu, sposobność błyskawicznego zareagowania w przypadku pojawienia się niebezpiecznej sytuacji (np. pożar).

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:
kamera monitoringu
kamera okrągła obrotowa z ledami
Przejdź do strony głównej