» Ropam MGSM

Ropam MGSM

Nowoczesne systemy alarmowe

 

Kilka słów o modułach GSM firmy Ropam.


Praktycznie każdy system alarmowy może uwzględniać na wyposażeniu moduł powiadomienia i monitorowania GSM. W tej kwestii istnieje wiele modułów uniwersalnego zastosowania. Oznacza to, że bez względu na rodzaj centrali alarmowej, moduł GSM można bezproblemowo podłączyć. Pozostaje tylko wybrać producenta, który zaoferuje nam w tym zakresie sprawdzone i niezawodne produkty. Jednym z nich jest ROPAM - rodzima firma spod Krakowa, której specjalnością jest projektowanie oraz produkcja urządzeń do systemów alarmowych. Główną uwagę Ropam skupiają moduły wykorzystujące technologię GSM/GPRS. Zapewniają one skuteczną realizację powiadomień, a co równie istotne, można je nabyć w naprawdę korzystnej cenie.

schemat ropamWszystkie oferowane przez firmę Ropam moduły - MGSM, Neo, BasicGSM, MultiGSM charakteryzują się standardowymi możliwościami, są uniwersalne i z powodzeniem współgrają z centralami alarmowymi np. Satel Integra czy Satel Versa. Moduły MGSM posiadają funkcję wysyłania SMS, a także tzw. CLIP (dzwonienia), które załączają się w sytuacji, gdy poszczególne wejścia do urządzenia są naruszane. Parametry modułu MGSM można skonfigurować bardzo łatwo i intuicyjnie, a służy do tego odpowiedni program. Firma Ropam udostępnia na swojej stronie internetowej ropam.com.pl możliwość pobrania oprogramowania Partner GSM. Jest to darmowe, uniwersalne narzędzie przeznaczone do każdego typu modułów Ropam Elektronik.

Aplikację Partner GSM można uruchomić na komputerze PC z zainstalowanym systemem Windows. Aby połączyć moduł z komputerem, należy posiadać odpowiedni kabel - MGSM-USB lub MGSM-RS232 (dostępne w naszym sklepie). Instalacja programu jest bezproblemowa. Można wybrać jedną spośród dwóch dostępnych wersji oprogramowania. Wszelkie dodatkowe informacje oraz szczegóły dotyczące konfiguracji znajdują się na stronie producenta – firmy Ropam.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:
altalt

Przejdź do strony głównej